Tuesday, Jan 23rd

Last update:03:26:50 AM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Kampania reklamowa skierowana na ukraiński rynek oraz do społeczności Ukraińców w Polsce

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

W Polsce mieszka już prawie milion Ukraińców, z kolei na Ukrainie (szczególnie zachodniej i centralnej) trwa niespotykana wcześniej moda na wszystko, co polskie (włącznie z językiem polskim oraz produktami i usługami z naszego kraju). Jeżeli interesuje Cię dotarcie ze swoją reklamą do obu perspektywicznych społeczności, wraz z Inis.pl służymy pomocą.


Portal „Port Europa” stworzył kilkudziesięciotysięczną bazę odbiorców newslettera, którzy zgodzili się na otrzymywanie drogą mailową informacji reklamowych. Są to głównie subskrybenci, którzy zapisali się na nasz bezpłatny e-kurs języka polskiego dla Ukraińców, który od 2013 roku robi furorę w ukraińskim internecie. Na nasz kurs zapisało się już ponad 70 tysięcy Ukraińców mieszkających w Polsce lub Ukrainie. Z naszym kursem zetknął się niemal każdy, kto uczył się polskiego z myślą o wyjeździe do Polski na studia lub do pracy czy po prostu interesuje się Polską, w tym polskimi produktami, usługami, stronami internetowymi itp.

Subskrybentów naszego kursu można podzielić na dwie grupy. Pierwsza – to społeczność Ukraińców mieszkających w Polsce (studenci, imigranci zarobkowi lub przedsiębiorcy), druga – raczej zamożni i wykształceni Ukraińcy mieszkający na Ukrainie, a zainteresowani Polską np. ze względów turystycznych, zakupowych czy kulturowych (Polska jako „okno na świat”).

Do obu grup warto jest dotrzeć z przekazem reklamowym za pomocą sieci Inis, z którą od kilku lat współpracujemy.

PROFIL ODBIORCÓW REKLAMY E-MAILINGOWEJ

Ukraińcy w Polsce

To przede wszystkim studenci, imigranci zarobkowi i przedsiębiorcy. Są to głównie osoby, które przebywają w Polsce od niedawna (średnio od roku-dwóch) i muszą się tu urządzić (choćby czasowo), zaaklimatyzować, poznać nasz kraj/język/kulturę, ale też poznać Europę (osoby te są bardziej niż pozostali skłonni podróżować do innych regionów Polski i innych krajów UE).

Ze względów marketingowych ta grupa jest dla reklamodawcy szczególnie cenna, gdyż te osoby urządzają się od zera w nowym kraju. A tym samym potrzebują wszystkiego, co przeciętny polski konsument już ma. Nowe mieszkanie, nowy samochód, nowe konto w banku, nowy operator telefoniczny, nowy ubezpieczyciel, sklep, przedszkole dla dziecka, dostawca prądu, system sprzedaży biletów autobusowych, portal aukcyjny, system tanich przekazów pieniężnych i operator zapewniający tanie rozmowy z Ukrainą – to tylko kilka przykładów, z jakimi potrzebami spotykają się przedstawiciele tej nowej społeczności, stopniowo poznający nasz kraj i polskie marki.

Osoby te są zorientowane na pracę, edukację i dalszy rozwój zawodowy i osobisty, ale też na rozrywkę. Ponieważ jest to nowy etap w ich życiu, chętnie chłoną wszystkie nowości, są otwarci na nowe dla nich marki czy idee. Produkty, strony internetowe, sieci sklepów i marki, które dla polskiego konsumenta są powszechnie znane, dla ukraińskich studentów/imigrantów są czymś nowym, wcześniej nieznajomym.

Co to oznacza dla reklamodawcy? Szansę i zagrożenie. W walce o zainteresowanie tych kilkuset tysięcy ukraińskich imigrantów/studentów takie same szanse ma dobrze rozpoznawalna w Polsce (ale nie za granicą) marka, jak i lokalny sklepik, mała firma czy jednoosobowa działalność gospodarcza (w tym start-up). Dlatego kampanię reklamową skierowaną do ukraińskich imigrantów i studentów w Polsce powinni zaplanować zarówno „tuzy biznesu”, jak i mniejsze firmy, dopiero wchodzące na rynek i szukające swojej niszy.

Ukraińcy z Ukrainy interesujący się Polską

Ta grupa z kolei dzieli się na dwie podgrupy. Jedna – to Ukraińcy uczący się polskiego z myślą o wyjeździe do Polski na studia lub do pracy. Te osoby, co zrozumiałe, będą żywotnie zainteresowane reklamą polskich uczelni, portali z ogłoszeniami o pracę, portali edukacyjnych, nauką języków (nie tylko polskiego – ale też np. kursami języka angielskiego czy niemieckiego dla Polaków). Druga grupa – to osoby raczej zamożniejsze, które nie muszą wyjeżdżać, bo na Ukrainie mimo kryzysu mają ugruntowaną pozycję materialną i społeczną. Polska jest dla nich celem wyjazdów turystycznych (w tym zakupowych) oraz pierwszym krajem tranzytowym UE. Te dość zamożne osoby przyjeżdżają do Lublina, Krakowa czy Rzeszowa na zakupy (np. w szwedzkiej sieci meblowej, której na Ukrainie nie ma), wylatują z polskich lotnisk, kupują w Polsce samochody, sprzęt elektroniczny i AGD, czy też są zainteresowane okazyjnymi zakupami w polskich sklepach internetowych lub portalach aukcyjnych.

Przykładowe rodzaje działalności gospodarczej, którą warto reklamować za pośrednictwem naszej bazy e-mail-marketingu:

1)    Sklepy i restauracje ukraińskie w Polsce.
2)    Przedsiębiorstwa zajmujące się wprowadzaniem ukraińskich towarów na polski rynek.
3)    Wyższe uczelnie, zorientowane na studentów z Ukrainy.
4)    Kursy i samouczki języka polskiego oraz innych języków europejskich (angielski, niemiecki, francuski, czeski, słowacki, języki skandynawskie).
5)    Konta bankowe i lokaty (ale tylko te, które można założyć online bez konieczności posiadania numeru PESEL, którego Ukraińcy z czasowym pobytem w Polsce z reguły nie posiadają).
6)    Samochody.
7)    Działalność edukacyjna, w tym wszystko to co jest związane z poznawaniem polskich realiów i kultury (w tym księgarnie).
8)    Linie autobusowe i lotnicze, rezerwacja biletów, zwłaszcza w relacji Polska – Ukraina.
9)    Pomoc i pośrednictwo w znalezieniu pracy.
10)    Usługi konsultingowe i doradcze związane z cudzoziemcami (pomoc polskim firmom w znalezieniu ukraińskich pracowników, pomoc imigrantom w załatwieniu formalności)
11)    Ogłoszenia o pracę w Polsce i UE dla Ukraińców.
12)    Telekomunikacja.
13)    Wszystko co związane z komunikacją na linii Polska – Ukraina: przekazy pieniężne na Ukrainę, tanie rozmowy telefoniczne za granicę, tanie przeloty i przewozy z Polski na Ukrainę itp.
14)    Organizacje pozarządowe zajmujące się cudzoziemcami, czasopisma i portale skierowane dla cudzoziemców.


Profesjonalną kampanię reklamową przygotuje dla Państwa firma Inis.pl, z którą nasz portal współpracuje od samego początku, czyli od 2010 roku. Szczegóły – na stronie Inis.pl w zakładce Reklamodawcy: http://www.inis.pl/reklamodawcy/

Kontaktując się z firmą Inis proszę zaznaczyć, że są Państwo zainteresowani wysyłką do bazy subskrybentów portalu „Port Europa”, której właścicielem jest Jakub Łoginow. Kampanię reklamową realizujemy w modelu CPUC, czyli w rozliczeniu za kliknięcie unikalnego użytkownika.

 

Komentarze  

 
0 #1 jubus 2016-04-11 23:34
Co fakt to fakt, bardzo wiele osób nie dostrzega siły relacji Polski i Ukrainy. Teraz, gdy Holandia, nareszcie, zamknęła dla Ukrainy drzwi do unijnego piekła i spowodowała, że Polska może w końcu, odgrywać jedyną rolę prawdziwego pomostu między Zachodem, a Wschodem Europy (choć lepiej by było, jakby pozostała poza UE), te relacje o dziwo się zwiększą.
Zapomnijcie Ukraińcy o Eurokołchozie, to nie dla was, ten burdel. Im więcej Polski na Ukrainie, tym więcej prawdziwej, nieunijnej, Europy. Im więcej Ukrainy w Polsce tym więcej pozaunijnej Europy w Polsce. I o to właśnie chodzi, a raczej powinno chodzić w tym serwisie. Zapominijmy o polityce, więzieniu narodów, zwanym UE, trza współpracować bezpośrednio i bilateralnie, bo potencjał jest wykorzystany raptem w 5, może 10 procentach. UE robi wszystko, aby tak pozostało.
Cytować
 
 
-2 #2 jubus 2016-04-11 23:38
Bardzo dobrze się dzieje, że upadł rząd, zdrajcy i populisty Jaceniuka. Oby upadł też i Poroszenko. Przywódców ma wybierać naród, a nie oligarchowie czy samo-wybierające się pseudo-elity. Dzięki temu, będzie mniej prounijnego, prozachodniego populizmu i propagandy, więcej pragmatyzmu i chęci bezpośredniej współpracy.
Do tej pory, UE nic Polsce i Ukrainie nie pomogła, podobnie jak proukraińska, antypolska swołocz w Warszawie (PO, PiS, Nowoczesna)jak i antyrosyjska, prozachodnia, antypolska swołocz w Kijowie (Poroszenko, Jaceniuk i reszta bandy).
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto

Informacje o wydajności

Application afterLoad: 0.000 seconds, 0.30 MB
Application afterInitialise: 0.019 seconds, 1.41 MB
Application afterRoute: 0.024 seconds, 2.05 MB
Application afterDispatch: 0.081 seconds, 2.95 MB
Application afterRender: 0.277 seconds, 3.62 MB

Zużycie pamięci

3831800

Zapytań do bazy danych: 43

 1. SELECT *
    FROM pl_session
    WHERE session_id = '630j4knne0c5vp1atutq2296m1'
 2. DELETE
    FROM pl_session
    WHERE ( time < '1516687948' )
 3. SELECT *
    FROM pl_session
    WHERE session_id = '630j4knne0c5vp1atutq2296m1'
 4. INSERT INTO `pl_session` ( `session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest`,`client_id` )
    VALUES ( '630j4knne0c5vp1atutq2296m1','1516693348','','0','1','0' )
 5. SELECT *
    FROM pl_components
    WHERE parent = 0
 6. SELECT folder AS type, element AS name, params
    FROM pl_plugins
    WHERE published >= 1
    AND access <= 0
    ORDER BY ordering
 7. SELECT m.*, c.`option` AS component
    FROM pl_menu AS m
    LEFT JOIN pl_components AS c
    ON m.componentid = c.id
    WHERE m.published = 1
    ORDER BY m.sublevel, m.parent, m.ordering
 8. SELECT template
    FROM pl_templates_menu
    WHERE client_id = 0
    AND (menuid = 0 OR menuid = 1562)
    ORDER BY menuid DESC
    LIMIT 0, 1
 9. SELECT *
    FROM pl_jcomments_settings
 10. SELECT a.*, u.name AS author, u.usertype, cc.title AS category, s.title AS section, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug, g.name AS groups, s.published AS sec_pub, cc.published AS cat_pub, s.access AS sec_access, cc.access AS cat_access  , ROUND( v.rating_sum / v.rating_count ) AS rating, v.rating_count
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    LEFT JOIN pl_sections AS s
    ON s.id = cc.section
    AND s.scope = "content"
    LEFT JOIN pl_users AS u
    ON u.id = a.created_by
    LEFT JOIN pl_groups AS g
    ON a.access = g.id
    LEFT JOIN pl_content_rating AS v
    ON a.id = v.content_id
    WHERE a.id = 5573
    AND (  ( a.created_by = 0 )    OR  ( a.state = 1
    AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2018-01-23 07:42:28' )
    AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2018-01-23 07:42:28' )   )    OR  ( a.state = -1 )  )
 11. UPDATE pl_content
    SET hits = ( hits + 1 )
    WHERE id='5573'
 12. SELECT a.id, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.catid = 1092
    AND a.state = 1
    AND a.access <= 0
    AND ( a.state = 1 OR a.state = -1 )
    AND ( publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_up <= '2018-01-23 07:42:28' )
    AND ( publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_down >= '2018-01-23 07:42:28' )
    ORDER BY a.ordering
 13. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5573
 14. SELECT count(*)

    FROM pl_jcomments

    WHERE object_id = 5573

    AND object_group = 'com_content'

    AND published = 1
 15. SELECT c.id, c.parent, c.object_id, c.object_group, c.userid, c.name, c.username, c.title, c.comment
  , c.email, c.homepage, c.date AS datetime, c.ip, c.published, c.checked_out, c.checked_out_time
  , c.isgood, c.ispoor
  , v.value AS voted
  , case when c.userid = 0 then 'guest' else REPLACE(lower(u.usertype), ' ', '-') end AS usertype

    FROM pl_jcomments AS c

    LEFT JOIN pl_jcomments_votes AS v
    ON c.id = v.commentid 
    AND v.userid = 0
    AND v.ip = '54.227.6.156'

    LEFT JOIN pl_users AS u
    ON c.userid = u.id

    WHERE c.object_id = 5573
    AND c.object_group = 'com_content'
    AND c.published = 1

    ORDER BY c.date ASC

    LIMIT 0, 100
 16. SELECT id, title, module, position, content, showtitle, control, params
    FROM pl_modules AS m
    LEFT JOIN pl_modules_menu AS mm
    ON mm.moduleid = m.id
    WHERE m.published = 1
    AND m.access <= 0
    AND m.client_id = 0
    AND ( mm.menuid = 1562 OR mm.menuid = 0 )
    ORDER BY position, ordering
 17. SELECT parent, menutype, ordering
    FROM pl_menu
    WHERE id = 1562
    LIMIT 1
 18. SELECT parent, menutype, ordering
    FROM pl_menu
    WHERE id = 1532
    LIMIT 1
 19. SELECT count(*)
    FROM pl_menu AS m

    WHERE menutype='mainmenu'
    AND published='1'
    AND access <= '0'
    AND parent=0
    AND ordering < 13
 20. SELECT params
    FROM pl_modules
    WHERE `module`='mod_janews2'
 21. SELECT created
    FROM pl_content a
    ORDER BY created DESC
    LIMIT 1
 22. SELECT *, RAND() AS ordering
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1313
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 23. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 330
 24. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 330, '2018-01-23' )
 25. SELECT *, RAND() AS ordering
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1230
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 26. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 305
 27. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 305, '2018-01-23' )
 28. SELECT *, RAND() AS ordering
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1250
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 29. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 299
 30. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 299, '2018-01-23' )
 31. SELECT *, RAND() AS ordering
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1274
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 32. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 326
 33. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 326, '2018-01-23' )
 34. SELECT cc.id, cc.userid, cc.comment, cc.name, cc.username, cc.email, cc.date, cc.object_id, cc.object_group, '' AS avatar
   
    FROM pl_jcomments AS cc
   
    LEFT JOIN pl_content AS c
    ON c.id = cc.object_id
   
    WHERE cc.published = 1
     
    AND c.access <= '0'
     
    AND (c.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR c.publish_up <= '2018-01-23 07:42:28')
     
    AND (c.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR c.publish_down >= '2018-01-23 07:42:28')
     
    AND cc.object_group = 'com_content'
   
    ORDER BY cc.date DESC
   
    LIMIT 10
 35. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 1412
 36. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5095
 37. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5181
 38. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5687
 39. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5684
 40. SELECT a.*, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_content_frontpage AS f
    ON f.content_id = a.id
    INNER JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    INNER JOIN pl_sections AS s
    ON s.id = a.sectionid
    WHERE ( a.state = 1
    AND s.id > 0 )
    AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2018-01-23 07:42:28' )
    AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2018-01-23 07:42:28' )
    AND a.access <= 0
    AND cc.access <= 0
    AND s.access <= 0
    AND s.published = 1
    AND cc.published = 1
    ORDER BY a.hits DESC
    LIMIT 0, 9
 41. SELECT *
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1276
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 42. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 316
 43. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 316, '2018-01-23' )

Zapytań w trybie zgodności: 0

  Wczytane pliki języka

  Nieprzetłumaczone frazy - tryb diagnostyczny

  Brak

  Nieprzetłumaczone frazy - tryb projektanta

  Brak