Monday, Jan 22nd

Last update:03:26:50 AM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Port Europa – pełny opis portalu (2016 rok)

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 

Witaj na polskiej wersji językowej polsko-słowacko-ukraińskiego portalu o Europie Środkowej – Port Europa. Poniżej – kilka podstawowych informacji o naszym serwisie wraz z odnośnikami (kampanie społeczne, autorzy, reklama itp.).

Portal ma trzy wersje językowe: polską, słowacką i ukraińską (ta ostatnia ma najwięcej odwiedzin). Każda z nich jest autonomiczna, tj. ma osobną strukturę, przystosowaną do specyfiki lokalnego odbiorcy. Łączy je jedno – chęć przybliżania Czytelnikom pozostałych krajów Europy Środkowej, przełamywania barier między narodami naszej części Europy, a także – popularyzowania i nauki języków środkowoeuropejskich (polski dla Ukraińców i Słowaków, ukraiński, słowacki, białoruski, czeski, węgierski, niemiecki).

Portal powstał 14 lipca 2010 roku i jest autorskim projektem Jakuba Łoginowa, krakowskiego dziennikarza piszącego na tematy zagraniczne (głównie Ukraina, Słowacja, Czechy i Austria). Jakub Łoginow jest współpracownikiem Dziennika Gazety Prawnej, dla której pisze o Słowacji i Czechach, współpracuje także z miesięcznikiem „Śląsk” i „Kraków” oraz z kwartalnikiem „Tatry”, a także z mediami zagranicznymi: tygodnikiem „Dzerkało Tyżnia” (Ukraina) oraz „Podtatranske nowiny” (Słowacja). Pełny profil dziennikarski właściciela i redaktora portalu można znaleźć tutaj.
Ekipę portalu „Port Europa” tworzą także:
•    Maciej Piotrowski – zastępca redaktora naczelnego, specjalizacja – Ukraina, kultura
•    Arkadiusz Kugler – Słowacja i Węgry
•    Waldemar Kugler – Węgry
•    Weronika Dymińska – Ukraina
•    Dávid Nagy – Słowacja

Więcej o naszej ekipie przeczytacie tutaj.

CO NAS WYRÓŻNIA

Portali i blogów w polskim internecie jest wiele. Co sprawia, że Port Europa po sześciu latach swego funkcjonowania cieszy się powszechnym szacunkiem i sympatią, jest czytany i cytowany przez kręgi opiniotwórcze (parlamentarzyści z Polski, Słowacji, Ukrainy, dziennikarze, liderzy opinii), ma wpływ na rzeczywistość?

Słowacja, Czechy, Austria

Jednym z przejawów naszej misji jest dostarczanie profesjonalnej informacji na temat krajów, które z niezrozumiałych dla nas względów są pomijane, wręcz ignorowane przez pozostałe ogólnopolskie media. Mamy tu na myśli zwłaszcza naszych południowych sąsiadów: Czechy, Słowację i Austrię, a także Węgry (u nas przeczytacie o Węgrzech coś więcej, niż tylko oklepane slogany o Orbanie).

Skąd motto „Nie ma kangurów w Austrii”? To najkrótsze i humorystyczne podsumowanie tego, w jaki sposób obcokrajowcy spoglądają na region Europy Środkowej, który rozumiemy szeroko – włącznie z Austrią, Bałkanami, Białorusią, Ukrainą i Mołdawią, lecz bez Rosji. Otóż wielu Amerykanów ze zdziwieniem po przylocie do Austrii pyta, gdzie są te sławne kangury, myląc Austrię z Australią. Śmiejemy się z ich niewiedzy – i słusznie. Lecz z ręką na sercu – a co my wiemy o realiach społeczno-politycznych Austrii, Słowacji czy Czech? Ilu z nas potrafi wymienić nazwisko austriackiego kanclerza, czeskiego premiera czy najważniejszych słowackich polityków? No właśnie. To właśnie staramy się zmieniać, pisząc o krajach, które przez inne media są ignorowane – choć leżą tak blisko nas.

Bezpłatne kursy internetowe

Wielu stałych czytelników naszego portalu i subskrybentów naszego newslettera to osoby, które zapisały się na bezpłatne kursy internetowe języków środkowoeuropejskich – kolejny element, który wyróżnia nas od konkurencji. Dzięki naszym bezpłatnym e-kursom, podstaw języka: ukraińskiego, słowackiego, białoruskiego, czeskiego, niemieckiego i rosyjskiego slangu nauczyło się już kilkanaście tysięcy osób. Kursanci stają się domyślnie subskrybentami naszego newslettera (oczywiście z możliwością wypisania się z niego w każdej chwili) co sprawia, że mimo niszowej tematyki, nasz portal ma całkiem niezłe statystyki odwiedzin – średnio ponad 1500 użytkowników dziennie. Przy czym w dużej mierze stawiamy na stałych czytelników, którzy do nas powracają, bo tylko u nas mogą przeczytać ciekawe i wartościowe artykuły o pomijanych przez inne media krajach środkowoeuropejskich.

Bezpłatny kurs języka polskiego dla Ukraińców i ukraińska wersja internetowa

Na kurs języka polskiego dla Ukraińców zapisało się już ponad 80 tysięcy osób! To prawdziwy ewenement – jeżeli w Polsce spotka się kilku imigrantów lub studentów z Ukrainy, jest duża szansa, że języka polskiego nauczyli się właśnie z naszego portalu. Kurs dzięki nowatorskiej metodzie wymyślonej przez Jakuba Łoginowa cieszy się olbrzymią popularnością i jest wzajemnie polecany przez użytkowników na portalach społecznościowych, w ukraińskich mediach (również w tych największych) oraz w prywatnych rozmowach. Na Ukrainie staliśmy się już symbolem – jest jasne, że jeżeli ktoś chce zacząć naukę polskiego i myśli o wyjeździe do Polski, należy mu polecić w pierwszej kolejności nasz portal.

Ogromna popularność ukraińskiej wersji językowej naszego portalu wiąże się także z osobą jego założyciela, który jest powszechnie znanym na Ukrainie (o wiele bardziej, niż w Polsce) dziennikarzem. Jakub Łoginow od 2006 roku jest korespondentem zagranicznym prestiżowego kijowskiego tygodnika „Dzerkało Tyżnia”, znanym autorem analitycznych tekstów o Polsce i Słowacji, które są często cytowane i przedrukowywane przez inne ukraińskie media. Ten fakt przekłada się także na popularność ukraińskiej wersji portalu „Port Europa”.

Ukraińska wersja językowa – to artykuły, które można zaliczyć do dwóch grup: ambitna publicystyka na tematy polityczne i społeczne oraz teksty poradnikowe o Polsce, Słowacji i Krakowie dla Ukraińców, którzy przyjeżdżają do nas do pracy, na studia, turystycznie lub w celach biznesowych. To także reklama firm lub usług, którymi mogą być zainteresowani Ukraińcy w Polsce. Co ważne, wiele treści o charakterze reklamowym (np. oferty portali pośrednictwa pracy, szkół języka polskiego, edukacji w Polsce itp.) jest zarazem traktowanych przez Czytelników jako bardzo korzystna informacja. Dlatego zachęcamy do skorzystania z opcji reklamy skierowanej do klienta ukraińskojęzycznego na naszym portalu.

Ukraińscy czytelnicy z racji tego, że są to w 95% osoby uczące się języka polskiego, regularnie czytają także teksty z polskiej wersji językowej naszego portalu.
Więcej o reklamie skierowanej do klientów ukraińskich – tutaj.

Kampanie społeczne

„Nie możemy konkurować z Onetem czy Interią pod względem ilości czytelników, dlatego musimy postawić na znalezienie silnej niszy, dzięki której zdobędziemy wiernych czytelników” – zdecydowaliśmy na samym początku. Oprócz wspomnianych już bezpłatnych kursów językowych taką niszą, która z marketingowego punktu widzenia okazała się sukcesem, są prowadzone przez nasz portal kampanie społeczne.

Dziennikarstwo interwencyjne to mocna i bardzo zauważalna strona naszego portalu. Zdecydowaliśmy, że nasze teksty w większości będą miały wyraźnie silny odautorski charakter. Nie jesteśmy portalem newsowym, bardziej publicystycznym, często wpadającym w blog. Teksty o charakterze obiektywnego newsa piszemy dla innych mediów i na inne tematy. Tutaj natomiast, często po godzinach regularnej pracy zawodowej, wyrażamy i silnie akcentujemy własne zdanie i stajemy się stroną w walce o pewne sprawy (lasy, piesze przejścia graniczne) jako dziennikarze interwencyjni, blogerzy lub publicyści. Z tego względu często jesteśmy oznaczani jako „aktywiści miejscy”, co nie jest prawdą – to co robimy to klasyczne dziennikarstwo interwencyjne i zaangażowana (niepolitycznie) publicystyka.

Walczymy dość skutecznie o kilka spraw, które są istotne dla naszych obecnych i potencjalnych Czytelników. Na dzień dzisiejszy są to m. in. kampanie:
•    Piesze przejścia graniczne
•    Kraków i Śląsk dla rolkarzy
•    Lasy dla Krakowa
•    Polska – Słowacja – autobusy
•    Wizy pięcioletnie dla Ukraińców i Białorusinów

Ponad 6-letnia praktyka pokazuje, że taki model się sprawdza, a „Port Europa” jest wyjątkowo często cytowany przez ogólnopolskie, ogólnoukraińskie i lokalne media. Nasze publikacje stały się impulsem dla wielu interwencji podejmowanych przez parlamentarzystów z Polski, Słowacji i Ukrainy niezależnie od opcji politycznej, często zakończonych sukcesem.

Kraków, żegluga śródlądowa i deglomeracja

Na portalu jest dość wyraźny wątek krakowski (a szerzej – krakowsko-śląski), co jest związane z tym, że z Krakowem jest związany założyciel portalu Jakub Łoginow, a także zastępca redaktora naczelnego Maciej Piotrowski, Waldemar i Arkadiusz Kugler i kilku ukraińskich autorów (Bogdan Chmelnyckyj, Iwan Slusarczuk, Julia Popel, Julia Tarnawska i in.). Przy czym polskojęzyczne teksty dotyczące Krakowa mają bardziej charakter bloga i powstały spontanicznie w odpowiedzi na postępujący proces betonowania Krakowa, niszczenia Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego i narastania problemu smogu. Nie planowaliśmy skupiać się na Krakowie i naszym celem nie jest bynajmniej występować w roli portalu lokalnego – po prostu żyjąc akurat tutaj nie możemy pozostać obojętni wobec wspomnianych wyżej niepokojących zjawisk. Marzymy o sytuacji, kiedy nie trzeba będzie na tematy krakowskie pisać, bo nie będzie niszczony Park Krajobrazowy z jego unikalnymi jaskiniami i kawernami itp.

Mimo że teksty krakowskie były pisane niejako od niechcenia i traktowaliśmy je jako wątek marginalny i poboczny, ze zdziwieniem musimy stwierdzić, że i w tym aspekcie udało się wiele osiągnąć. Kilka razy wywołaliśmy temat (np. zniszczenie Jaskini Wiślanej) i byliśmy cytowani przez niemal wszystkie media lokalne, a nasza kampania lokalna „Lasy dla Krakowa” odniosła zadziwiająco szybko pozytywny skutek.

Z Krakowem związana jest też nasza najnowsza kampania interwencyjna „Kraków i Śląsk dla rolkarzy”, choć ma ona też charakter ogólnopolski. Udało nam się m. in. przekonać Ministerstwo Infrastruktury do zmiany przepisów, tak by dopuścić rolkarzy na ścieżki rowerowe. To skutek ponad 30 interpelacji poselskich, które parlamentarzyści różnych opcji złożyli w odpowiedzi na naszą prośbę i przy naszej pomocy merytorycznej.

Od początku naszego istnienia bliska nam jest też żegluga śródlądowa – kolejny temat pomijany przez „zwykłe” media. Popieramy też temat deglomeracji, czyli równomiernego rozmieszczenia siedzib instytucji państwowych i central przedsiębiorstw w całym kraju, zamiast obecnego skupienia ich w stolicy.

Słowacka wersja językowa

Port Europa powstał 14 lipca 2010 roku w Bratysławie, gdzie wówczas mieszkał jego założyciel (posługujący się płynnie językiem słowackim, ukraińskim, białoruskim). Z tych czasów wywodzi się słowacka wersja językowa, której celem jest przybliżanie Słowakom Polski i Ukrainy. Przez kilka lat, od 2011 do 2016 roku nic się na niej nie działo, choć cały czas funkcjonował na niej bezpłatny kurs internetowy języka polskiego dla Słowaków, dzięki któremu pozyskiwaliśmy nowych subskrybentów newslettera ze Słowacji. W 2016 roku postanowiliśmy odświeżyć słowacką wersję i zająć się nią na poważnie.

Związane jest to z prowadzoną przez nas kampanią „Polska – Słowacja – autobusy”, której celem jest wytworzenie systemu autobusowej komunikacji publicznej na polsko-słowackim pograniczu.

Kraków i Śląsk dla rolkarzy

Od maja szczególną uwagę przydzielamy najmłodszej kampanii społecznej „Kraków i Śląsk dla rolkarzy”. Zachęcamy firmy związane z rolkarstwem (np. sklepy i serwisy rolkarskie) do objęcia tej kampanii sponsoringiem i korzystanie z możliwości, jakie daje reklama za naszym pośrednictwem.

Kontakt: kuba.loginow[maupa]gmail.com

Komentarze  

 
0 #1 Karolina 2016-11-30 10:01
Witam pisze ponieważ zapisałam się na ten kurs Ale po trzeciej lekcji nie otrzymałam już innych dopiero nie dawno otrzymałam lekcje11 itd Ale to sieć duży otrzęsiny czy mogłabym otrzymać wcześniejsze ?
Proszę o pomoc i odpowiedź na maila
Pozdrawiam
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto

Informacje o wydajności

Application afterLoad: 0.000 seconds, 0.30 MB
Application afterInitialise: 0.021 seconds, 1.41 MB
Application afterRoute: 0.025 seconds, 2.05 MB
Application afterDispatch: 0.064 seconds, 2.97 MB
Application afterRender: 0.240 seconds, 3.65 MB

Zużycie pamięci

3856512

Zapytań do bazy danych: 43

 1. SELECT *
    FROM pl_session
    WHERE session_id = 'lne2qjfn2abp418m9ikihq6gf7'
 2. DELETE
    FROM pl_session
    WHERE ( time < '1516633212' )
 3. SELECT *
    FROM pl_session
    WHERE session_id = 'lne2qjfn2abp418m9ikihq6gf7'
 4. INSERT INTO `pl_session` ( `session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest`,`client_id` )
    VALUES ( 'lne2qjfn2abp418m9ikihq6gf7','1516638612','','0','1','0' )
 5. SELECT *
    FROM pl_components
    WHERE parent = 0
 6. SELECT folder AS type, element AS name, params
    FROM pl_plugins
    WHERE published >= 1
    AND access <= 0
    ORDER BY ordering
 7. SELECT m.*, c.`option` AS component
    FROM pl_menu AS m
    LEFT JOIN pl_components AS c
    ON m.componentid = c.id
    WHERE m.published = 1
    ORDER BY m.sublevel, m.parent, m.ordering
 8. SELECT template
    FROM pl_templates_menu
    WHERE client_id = 0
    AND (menuid = 0 OR menuid = 1572)
    ORDER BY menuid DESC
    LIMIT 0, 1
 9. SELECT *
    FROM pl_jcomments_settings
 10. SELECT a.*, u.name AS author, u.usertype, cc.title AS category, s.title AS section, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug, g.name AS groups, s.published AS sec_pub, cc.published AS cat_pub, s.access AS sec_access, cc.access AS cat_access  , ROUND( v.rating_sum / v.rating_count ) AS rating, v.rating_count
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    LEFT JOIN pl_sections AS s
    ON s.id = cc.section
    AND s.scope = "content"
    LEFT JOIN pl_users AS u
    ON u.id = a.created_by
    LEFT JOIN pl_groups AS g
    ON a.access = g.id
    LEFT JOIN pl_content_rating AS v
    ON a.id = v.content_id
    WHERE a.id = 5630
    AND (  ( a.created_by = 0 )    OR  ( a.state = 1
    AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2018-01-22 16:30:12' )
    AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2018-01-22 16:30:12' )   )    OR  ( a.state = -1 )  )
 11. UPDATE pl_content
    SET hits = ( hits + 1 )
    WHERE id='5630'
 12. SELECT a.id, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.catid = 1082
    AND a.state = 1
    AND a.access <= 0
    AND ( a.state = 1 OR a.state = -1 )
    AND ( publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_up <= '2018-01-22 16:30:12' )
    AND ( publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_down >= '2018-01-22 16:30:12' )
    ORDER BY a.ordering
 13. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5630
 14. SELECT count(*)

    FROM pl_jcomments

    WHERE object_id = 5630

    AND object_group = 'com_content'

    AND published = 1
 15. SELECT c.id, c.parent, c.object_id, c.object_group, c.userid, c.name, c.username, c.title, c.comment
  , c.email, c.homepage, c.date AS datetime, c.ip, c.published, c.checked_out, c.checked_out_time
  , c.isgood, c.ispoor
  , v.value AS voted
  , case when c.userid = 0 then 'guest' else REPLACE(lower(u.usertype), ' ', '-') end AS usertype

    FROM pl_jcomments AS c

    LEFT JOIN pl_jcomments_votes AS v
    ON c.id = v.commentid 
    AND v.userid = 0
    AND v.ip = '54.91.16.95'

    LEFT JOIN pl_users AS u
    ON c.userid = u.id

    WHERE c.object_id = 5630
    AND c.object_group = 'com_content'
    AND c.published = 1

    ORDER BY c.date ASC

    LIMIT 0, 100
 16. SELECT id, title, module, position, content, showtitle, control, params
    FROM pl_modules AS m
    LEFT JOIN pl_modules_menu AS mm
    ON mm.moduleid = m.id
    WHERE m.published = 1
    AND m.access <= 0
    AND m.client_id = 0
    AND ( mm.menuid = 1572 OR mm.menuid = 0 )
    ORDER BY position, ordering
 17. SELECT parent, menutype, ordering
    FROM pl_menu
    WHERE id = 1572
    LIMIT 1
 18. SELECT parent, menutype, ordering
    FROM pl_menu
    WHERE id = 1532
    LIMIT 1
 19. SELECT count(*)
    FROM pl_menu AS m

    WHERE menutype='mainmenu'
    AND published='1'
    AND access <= '0'
    AND parent=0
    AND ordering < 13
 20. SELECT params
    FROM pl_modules
    WHERE `module`='mod_janews2'
 21. SELECT created
    FROM pl_content a
    ORDER BY created DESC
    LIMIT 1
 22. SELECT *, RAND() AS ordering
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1313
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 23. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 332
 24. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 332, '2018-01-22' )
 25. SELECT *, RAND() AS ordering
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1230
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 26. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 100
 27. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 100, '2018-01-22' )
 28. SELECT *, RAND() AS ordering
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1250
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 29. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 308
 30. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 308, '2018-01-22' )
 31. SELECT *, RAND() AS ordering
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1274
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 32. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 320
 33. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 320, '2018-01-22' )
 34. SELECT cc.id, cc.userid, cc.comment, cc.name, cc.username, cc.email, cc.date, cc.object_id, cc.object_group, '' AS avatar
   
    FROM pl_jcomments AS cc
   
    LEFT JOIN pl_content AS c
    ON c.id = cc.object_id
   
    WHERE cc.published = 1
     
    AND c.access <= '0'
     
    AND (c.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR c.publish_up <= '2018-01-22 16:30:12')
     
    AND (c.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR c.publish_down >= '2018-01-22 16:30:12')
     
    AND cc.object_group = 'com_content'
   
    ORDER BY cc.date DESC
   
    LIMIT 10
 35. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 1412
 36. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5095
 37. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5181
 38. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5687
 39. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5684
 40. SELECT a.*, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_content_frontpage AS f
    ON f.content_id = a.id
    INNER JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    INNER JOIN pl_sections AS s
    ON s.id = a.sectionid
    WHERE ( a.state = 1
    AND s.id > 0 )
    AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2018-01-22 16:30:12' )
    AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2018-01-22 16:30:12' )
    AND a.access <= 0
    AND cc.access <= 0
    AND s.access <= 0
    AND s.published = 1
    AND cc.published = 1
    ORDER BY a.hits DESC
    LIMIT 0, 9
 41. SELECT *
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1276
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 42. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 316
 43. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 316, '2018-01-22' )

Zapytań w trybie zgodności: 0

  Wczytane pliki języka

  Nieprzetłumaczone frazy - tryb diagnostyczny

  Brak

  Nieprzetłumaczone frazy - tryb projektanta

  Brak