Tuesday, Jan 23rd

Last update:03:26:50 AM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Lubisz nasz portal? Nie blokuj reklam!

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 

Używanie programów blokujących reklamy na stronie jest jak jazda na gapę – korzystamy z efektów czyjejś pracy, a nie chcemy za to płacić (w przypadku stron internetowych „zapłatą” jest właśnie wyświetlenie reklamy). To także nieświadomy przejaw braku szacunku wobec naszej pracy dziennikarskiej, który w ostatecznym rozrachunku odbija się negatywnie na jakości treści – a więc uderza w samego Czytelnika.

Reklama umożliwia godne wynagrodzenie dziennikarza za jego pracę

Dziennikarz to zawód jak każdy inny. Staramy się wykonywać swoją pracę najlepiej jak to tylko możliwe i przy tym służyć ludziom (dostarczając cennej informacji czy nagłaśniając problemy), a w zamian oczekujemy za to godnego wynagrodzenia. Dokładnie tak, jak w przypadku innych zawodów niosących cechy służby publicznej, takich jak lekarze, strażacy czy nauczyciele, którzy wykonując swój misyjny zawód nie robią tego przecież za darmo.

W przypadku tradycyjnej (papierowej) prasy sytuacja jest prosta. Czytelnik kupuje gazetę, w zamian otrzymuje interesującą go informację (plus rozrywkę) przeplataną z reklamą. Gazeta zarabia na reklamie i sprzedaży, jest więc z czego pokryć koszty funkcjonowania redakcji i wypłacić pensje oraz honoraria dziennikarzom i pozostałym pracownikom.

Portale internetowe z bezpłatnym dostępem do treści (takie jak nasz) utrzymują się tylko z reklam (w naszym przypadku również za sprzedaży naszych ebooków). Im więcej czytelników odwiedzi nasz portal, tym więcej odsłon i kliknięć banerów reklamowych, za którymi idą pieniądze (lub bonusy w przypadku reklamy barterowej). System przestaje natomiast działać w momencie, w którym użytkownik korzysta z naszej strony (a my ponosimy tego koszty, np. transferu danych), ale blokuje wyświetlanie reklam za pomocą różnych wymyślnych programów. Oczywiście cieszymy się z każdego, kogo zainteresują treści na naszej stronie, czy kto się na nasz portal powoła lub go zacytuje, ale jak już wspomniałem – za pracę należy się choćby minimalne wynagrodzenie, a osoby blokujące reklamy blokują również wpływy z nich.

Przygotowanie rzetelnych treści kosztuje

To proste – reklamodawca nie zapłaci nam za umieszczenie banera, który nie będzie się użytkownikom strony wyświetlał. A bez pieniędzy niewiele zdziałamy. Przygotowanie profesjonalnego artykułu wymaga większej pracy niż tylko to, że autor usiądzie w kawiarni za laptopem i coś napisze (nota bene, za kawę w kawiarni, wynajęcie na godziny biurka w pracowni coworkingu czy ten laptop też trzeba zapłacić). Aby przygotować artykuły o Słowacji (kraju, w którym nasz portal się specjalizuje, a o którym inne media niemal nie piszą), trzeba na tę Słowację pojechać, gdzieś przenocować, na miejscu coś zjeść, zaprosić rozmówcę na kawę… Aby być na bieżąco, muszę też wydać kilkanaście euro miesięcznie na zakup słowackiej prasy (czy dostępu elektronicznego do sytemu Piano), dużo pochłaniają też koszty rozmów telefonicznych ze Słowacją (w Orange prawie 2 zł za minutę, a nie zawsze da się rozmawiać np. przez Skype). To wszystko są realne koszty funkcjonowania portalu porteuropa.eu, na który musimy zarobić poprzez reklamę i sprzedaż ebooków, żeby przynajmniej wyjść na zero – nie mówiąc już o godziwym wynagrodzeniu za pracę.

Ktoś powie: i tak nie klikam w banery reklamowe, a reklamy są rozliczane za kliknięcie. W przypadku Adsense – to prawda, ale nasz portal korzysta (a raczej korzystał w przeszłości i chciałby korzystać nadal) również z bezpośredniej współpracy na zasadzie: stała opłata za umieszczenie banera reklamowego jakiejś firmy na okres powiedzmy pół roku. Jeżeli będziecie blokować reklamy, żaden reklamodawca nie zechce takiej współpracy podjąć, będzie mniej pieniędzy i gorsza jakość treści na stronie (lub zaprzestanie jej aktualizacji).

U nas nie ma irytujących reklam

Doskonale rozumiem motywację osób, które zdecydowały się na zainstalowanie programu blokującego ze względu na irytujące, nachalne reklamy, stosowane niestety przez wiele portali. Wyskakujące okienka, filmy otwierające się automatycznie bez wiedzy i zgody użytkownika – to wszystko denerwuje i moim zdaniem powinno być zakazane, chociażby poprzez dobrowolny kodeks dobrych praktyk branży medialnej. Stosowanie takich reklam uważam za nieetyczne, a portale które je wykorzystują działają na szkodę mediów jako całości, skłaniając użytkowników do blokowania reklam. Cierpią na tym wydawcy, którzy irytujących reklam nie stosują, a którzy są karani przez internautów za nie swoje grzechy.

Z tego powodu portal „Port Europa” nigdy nie stosował i nie będzie wykorzystywać irytujących reklam typu „wyskakujące okienka” czy otwierające się samoczynnie filmy. Blokowanie reklam na naszej stronie jest więc kontraproduktywne. Dlatego zwracamy się z apelem do wszystkich naszych Czytelników, by nawet jeśli już używają programu blokującego, wyłączyli jego działanie w odniesieniu do naszej witryny (można to zrobić w ustawieniach).

Ta prośba jest tym bardziej uzasadniona, że banery na naszej stronie to nie tylko klasyczna reklama, ale też autopromocja (banery kierujące do naszych ebooków i bezpłatnych kursów internetowych) oraz udostępniana przez nas za darmo reklama społeczna wielu inicjatyw, które uznajemy za ważne lub które objęliśmy patronatem (np. Dzieci Majdanu – pomoc humanitarna dla Ukrainy, Zerower, portal miasta Mościska, Piesze przejścia graniczne, Lasy dla Krakowa).

Proszę o potraktowanie tego apelu poważnie. Od odblokowania reklam zależy, czy nasz portal będzie mógł przetrwać na trudnym rynku medialnym i trzymać odpowiedni poziom, który wbrew pozorom kosztuje.

Nasz portal można również wesprzeć poprzez zakup jednego z naszych ebooków. Koszt każdego z nich to zaledwie kilka złotych, a oto one:

Podręcznik języka ukraińskiego dla początkujących i średniozaawansowanych

Język czeski. Podręcznik do nauki słownictwa

Podręcznik rosyjskiego slangu i popkultury

Bratysława i Wiedeń. Przewodnik po sercu Europy

Język słowacki. Podręcznik dla początkujących

Praktyczny podręcznik języka polskiego dla Ukraińców

Język białoruski. Podręcznik dla Polaków zainteresowanych Białorusią i Ukrainą

Dziękuję za zrozumienie i współpracę!

Jakub Łoginow

 

Komentarze  

 
+2 #1 jubus 2016-04-08 18:31
Jakoś nie widzę, aby była taka potrzeba. U was nie ma wyskakujących okienek, jak to się dzieje na wielu serwisach. A reklamy są prawie niezauważalne. Przydałoby się aby reklamy, były nie tylko polskie, ale także słowackie, czeskie, ukrańskie, itd. Wszak serwis ma charakter międzynarodowy.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto

Informacje o wydajności

Application afterLoad: 0.000 seconds, 0.30 MB
Application afterInitialise: 0.018 seconds, 1.41 MB
Application afterRoute: 0.022 seconds, 2.05 MB
Application afterDispatch: 0.062 seconds, 2.95 MB
Application afterRender: 0.223 seconds, 3.62 MB

Zużycie pamięci

3830136

Zapytań do bazy danych: 43

 1. SELECT *
    FROM pl_session
    WHERE session_id = 'dmhiqdr5ltuenjpiogrcuhof77'
 2. DELETE
    FROM pl_session
    WHERE ( time < '1516687869' )
 3. SELECT *
    FROM pl_session
    WHERE session_id = 'dmhiqdr5ltuenjpiogrcuhof77'
 4. INSERT INTO `pl_session` ( `session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest`,`client_id` )
    VALUES ( 'dmhiqdr5ltuenjpiogrcuhof77','1516693269','','0','1','0' )
 5. SELECT *
    FROM pl_components
    WHERE parent = 0
 6. SELECT folder AS type, element AS name, params
    FROM pl_plugins
    WHERE published >= 1
    AND access <= 0
    ORDER BY ordering
 7. SELECT m.*, c.`option` AS component
    FROM pl_menu AS m
    LEFT JOIN pl_components AS c
    ON m.componentid = c.id
    WHERE m.published = 1
    ORDER BY m.sublevel, m.parent, m.ordering
 8. SELECT template
    FROM pl_templates_menu
    WHERE client_id = 0
    AND (menuid = 0 OR menuid = 1572)
    ORDER BY menuid DESC
    LIMIT 0, 1
 9. SELECT *
    FROM pl_jcomments_settings
 10. SELECT a.*, u.name AS author, u.usertype, cc.title AS category, s.title AS section, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug, g.name AS groups, s.published AS sec_pub, cc.published AS cat_pub, s.access AS sec_access, cc.access AS cat_access  , ROUND( v.rating_sum / v.rating_count ) AS rating, v.rating_count
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    LEFT JOIN pl_sections AS s
    ON s.id = cc.section
    AND s.scope = "content"
    LEFT JOIN pl_users AS u
    ON u.id = a.created_by
    LEFT JOIN pl_groups AS g
    ON a.access = g.id
    LEFT JOIN pl_content_rating AS v
    ON a.id = v.content_id
    WHERE a.id = 5576
    AND (  ( a.created_by = 0 )    OR  ( a.state = 1
    AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2018-01-23 07:41:09' )
    AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2018-01-23 07:41:09' )   )    OR  ( a.state = -1 )  )
 11. UPDATE pl_content
    SET hits = ( hits + 1 )
    WHERE id='5576'
 12. SELECT a.id, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.catid = 1082
    AND a.state = 1
    AND a.access <= 0
    AND ( a.state = 1 OR a.state = -1 )
    AND ( publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_up <= '2018-01-23 07:41:09' )
    AND ( publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_down >= '2018-01-23 07:41:09' )
    ORDER BY a.ordering
 13. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5576
 14. SELECT count(*)

    FROM pl_jcomments

    WHERE object_id = 5576

    AND object_group = 'com_content'

    AND published = 1
 15. SELECT c.id, c.parent, c.object_id, c.object_group, c.userid, c.name, c.username, c.title, c.comment
  , c.email, c.homepage, c.date AS datetime, c.ip, c.published, c.checked_out, c.checked_out_time
  , c.isgood, c.ispoor
  , v.value AS voted
  , case when c.userid = 0 then 'guest' else REPLACE(lower(u.usertype), ' ', '-') end AS usertype

    FROM pl_jcomments AS c

    LEFT JOIN pl_jcomments_votes AS v
    ON c.id = v.commentid 
    AND v.userid = 0
    AND v.ip = '54.227.6.156'

    LEFT JOIN pl_users AS u
    ON c.userid = u.id

    WHERE c.object_id = 5576
    AND c.object_group = 'com_content'
    AND c.published = 1

    ORDER BY c.date ASC

    LIMIT 0, 100
 16. SELECT id, title, module, position, content, showtitle, control, params
    FROM pl_modules AS m
    LEFT JOIN pl_modules_menu AS mm
    ON mm.moduleid = m.id
    WHERE m.published = 1
    AND m.access <= 0
    AND m.client_id = 0
    AND ( mm.menuid = 1572 OR mm.menuid = 0 )
    ORDER BY position, ordering
 17. SELECT parent, menutype, ordering
    FROM pl_menu
    WHERE id = 1572
    LIMIT 1
 18. SELECT parent, menutype, ordering
    FROM pl_menu
    WHERE id = 1532
    LIMIT 1
 19. SELECT count(*)
    FROM pl_menu AS m

    WHERE menutype='mainmenu'
    AND published='1'
    AND access <= '0'
    AND parent=0
    AND ordering < 13
 20. SELECT params
    FROM pl_modules
    WHERE `module`='mod_janews2'
 21. SELECT created
    FROM pl_content a
    ORDER BY created DESC
    LIMIT 1
 22. SELECT *, RAND() AS ordering
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1313
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 23. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 332
 24. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 332, '2018-01-23' )
 25. SELECT *, RAND() AS ordering
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1230
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 26. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 100
 27. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 100, '2018-01-23' )
 28. SELECT *, RAND() AS ordering
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1250
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 29. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 319
 30. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 319, '2018-01-23' )
 31. SELECT *, RAND() AS ordering
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1274
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 32. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 320
 33. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 320, '2018-01-23' )
 34. SELECT cc.id, cc.userid, cc.comment, cc.name, cc.username, cc.email, cc.date, cc.object_id, cc.object_group, '' AS avatar
   
    FROM pl_jcomments AS cc
   
    LEFT JOIN pl_content AS c
    ON c.id = cc.object_id
   
    WHERE cc.published = 1
     
    AND c.access <= '0'
     
    AND (c.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR c.publish_up <= '2018-01-23 07:41:09')
     
    AND (c.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR c.publish_down >= '2018-01-23 07:41:09')
     
    AND cc.object_group = 'com_content'
   
    ORDER BY cc.date DESC
   
    LIMIT 10
 35. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 1412
 36. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5095
 37. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5181
 38. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5687
 39. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5684
 40. SELECT a.*, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_content_frontpage AS f
    ON f.content_id = a.id
    INNER JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    INNER JOIN pl_sections AS s
    ON s.id = a.sectionid
    WHERE ( a.state = 1
    AND s.id > 0 )
    AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2018-01-23 07:41:09' )
    AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2018-01-23 07:41:09' )
    AND a.access <= 0
    AND cc.access <= 0
    AND s.access <= 0
    AND s.published = 1
    AND cc.published = 1
    ORDER BY a.hits DESC
    LIMIT 0, 9
 41. SELECT *
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1276
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 42. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 316
 43. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 316, '2018-01-23' )

Zapytań w trybie zgodności: 0

  Wczytane pliki języka

  Nieprzetłumaczone frazy - tryb diagnostyczny

  Brak

  Nieprzetłumaczone frazy - tryb projektanta

  Brak