Wednesday, Jan 24th

Last update:03:26:50 AM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Nasz zespół

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Przedstawiamy zespół redakcyjny portalu "Port Europa". A może chcesz dołączyć?

 

 

Jakub Łoginow

Właściciel i redaktor naczelny portalu. Absolwent Wydziału Towaroznawstwa Akademii Ekonomicznej w Krakowie (studia inżynierskie) i Akademii Morskiej w Gdyni (magisterka). Studiował na Kijowskim Narodowym Uniwersytecie Handlowo-Ekonomicznym (wymiana studencka). Od 2006 roku jest korespondentem zagranicznym (Polska i Słowacja) kijowskiego tygodnika "Dzerkało Tyżnia". Dziennikarz miesięcznika społeczno-kulturalnego "Kraków", redaktor strony internetowej www.miesiecznikkrakow.pl i współpracownik kilkunastu czasopism w Polsce i za granicą. Jako dziennikarz specjalizuje się w takich tematach, jak: kraje Europy Środkowej (Ukraina, Białoruś, Słowacja, Austria), gospodarka morska i żegluga śródlądowa, ochrona i inżynieria środowiska, bezpieczeństwo energetyczne, szeroko pojęta tematyka ekonomiczna.

Jestem otwarty na propozycje współpracy dziennikarskiej z polską i zagraniczną prasą. Zachęcam również do wykupienia reklamy na naszym portalu - naszą zaletą jest możliwość dopasowania oferty reklamowej do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta. Oprócz reklamy statycznej (baner reklamowy i teksty sponsorowane), w ramach usługi reklamowej oferujemy również wysyłkę mailingów i promocję w portalach społecznościowych - efektem naszych działań jest m. in. znaczące zwiększenie ilości polubień waszej strony na Facebooku, a całość wychodzi taniej niż w przypadku wykupienia reklamy Google Adwords czy reklamy na FB.

Kontakt: kuba.loginow@gmail.com

Maciej Piotrowski

Maciej Piotrowski – zastępca redaktora naczelnego Portu Europa; dziennikarz specjalizujący się w tematyce ukraińskiej i białoruskiej; tłumacz języka ukraińskiego; animator kultury. Koordynator kampanii społecznej "Piesze przejścia graniczne".

Ukończył studia ukrainoznawcze na Uniwersytecie Jagiellońskim, magistrant Instytytu Historii tejże uczelni. interesuje się współczesną kulturą ukraińską, literaturą, kinematografią i muzyką. W sferze badań naukowych zajmuje się polityką historyczną, współczesnym sposobem prezentowania wydarzeń historycznych w różnych sferach kultury. Tłumacz z języka ukraińskiego, na potrzeby projektu muzycznego Kuby Blokesza „Poezja miasta – Lwów” przełożył na polski szereg wierszy współczesnych ukraińskich poetów. Animator kultury, działacz Stowarzyszenia „Folkowisko” promującego kulturę pogranicza polsko-ukraińskiego; w jego ramach organizował kampanię społeczną „Jestem ze wsi”, wydarzenia kulturalne w miejscowości Gorajec z Festiwalem Folkowisko na czele. Publikował w „Almanachu Ukraińskim”, „Naszym Słowie”, „Nowej Europie Wschodniej”, „Nowym Obywatelu” i in.

E-mail: maciekpiotr@wp.pl

 

Jury CzajkouWspółtwórca (razem z Jakubem Łoginowem i Aleksem Kuzmiankowem) portalu „Port Europa”. Podobnie jak Aleks, odpowiada za stronę techniczną i graficzną portalu, dlatego dla czytelników jest niewidoczny. Nasza kampania na rzecz rozwiązania problemów wizowych to również w dużej mierze jego zasługa.

Jury Czajkou urodził się 24 stycznia 1982 roku w Mińsku. W 2004 roku ukończył Wydział Biologii Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego (BDU) na specjalności „biochemia roślin”. Pracował jako administrator sieci, redaktor techniczny w czasopiśmie, dizajner, a od 2009 roku do chwili obecnej jest dyrektorem prywatnego przedsiębiorstwa, które zajmuje się pracami doświadczalno-projektowymi w dziedzinie ekologii przemysłowej. Jego pasją jest język białoruski, dziś zagrożony wskutek rusyfikacji Białorusi. Zainteresowania – „zielone” technologie, ekologiczny ruch, kultura i historia Europy Środkowej, białoruskojęzyczna muzyka i filmy.

 

Alaksiej Kuźmiankoŭ


W portalu od samego początku, czyli od 2010 roku, brał udział w jego tworzeniu od strony technicznej i graficznej. Na co dzień jego obecność może być przez Czytelników niezauważona (nie jest autorem tekstów), ale bez niego portal by nie powstał i nie mógłby funkcjonować.

Aleks urodził się 14 maja 1982 roku w mieście Smalawiczy. W 2004 roku ukończył wydział biologiczny Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego (BDU) na specjalności „biochemia roślin”.

Pracował jako operator fotolaboratorium, w firmie poligraficznej, później był redaktorem technicznym czasopisma, następnie jako wykładowca prowadził zajęcia z dizajnu graficznego w Białoruskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od 2009 roku pracował w dziale marketingu MT-Banku – prowadzi kampanie reklamowe, zajmuje się dizajnem graficznym, opracowaniem i realizacją wystroju wewnętrznego i zewnętrznego placówek bankowych. W dany moment pracuje jako główny specjalista w Departamencie Marketingu i PR Alfa-Banku.

Zainteresowania: marketing, graficzny dizajn, opracowywanie interfejsów oprogramowania dla iOS, w tym w języku polskim i białoruskim. W wolnych chwilach zajmuje się cyfryzacją białoruskojęzycznych książek w celu popularyzacji języka białoruskiego, umożliwiając czytanie białoruskojęzycznej literatury na urządzeniach mobilnych (smartfony, tablety itp.). Na naszym portalu odpowiada wraz z Jurasiem Czajkowem za stronę techniczną i graficzną naszego serwisu.

Arkadiusz Kugler

Arkadiusz Kugler – miłośnik nieuchwytnego genius loci zwanego Europą Środkową. Najbardziej upodobał sobie Słowację i jej historię, a przede wszystkim żyjących w niej ludzi (którzy niekoniecznie, z powodu zawiłości historycznych, Słowakami są). Jego pasja to zarazem swoista misja - przybliżenie Słowacji swoim rodakom, ale także Polski sąsiadom z południa. Śledząc bieżące wydarzenia polityczne i kulturalne na południe od naszych granic, swój cel Arkadiusz realizuje nie tylko pisząc artykuły i tłumacząc, ale także w bardziej aktywny sposób - jako pilot wycieczek. Ciągle wierzy, że kiedyś jego miłość do Bratysławy – miłość od pierwszego wejrzenia w 2007 roku – będzie odwzajemniona. Jak sam twierdzi, na razie jest to miłość platoniczna, a efektem częstych „randek” ze słowackimi miastami są projekty, w których się udziela. Jednym z nich jest współpraca z portalem Port Europa oraz koordynacja akcji Polska-Słowacja.

W sprawach związanych ze Słowacją najlepiej jest kontaktować się właśnie z Arkiem. Mail: arkadiuszkugler@post.sk

 

Iwan Slusarczuk (Іван Слюсарчук)

Dziennikarz ukraińskiej wersji portalu. Studiował i zdobył edukację na Wydziale Technologii Komputerowych w politechnicznym koledżu. Obecnie studiuje w Krakowie na wydziale Ekonomii.
W razie kontaktu, proszę pisać na adres: slysarchykivan@gmail.com

 

Yuliya Tarnavska (Julia Tarnawska)

Autorka tekstów w polskiej i ukraińskiej wersji językowej portalu, członkini zespołu redakcyjnego "Port Europa".

Pochodzi z Żytomierza (Ukraina).

Przyjechała na studia do Krakowa, gdzie skończyła psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie w ramach doktoratu prowadzi kros-kulturowe badania jakościowe na temat rodzin dzieci z autyzmem.

Od listopada 2013 bierze udział w akcjach EuroMajdanu w Krakowie i działaniach na rzecz Ukrainy w Polsce. W tym też pisze teksty w języku ukraińskim, polskim i angielskim na temat aktualnej sytuacji i wydarzeń w Ukrainie.

Hobbistycznie zajmuje się rysunkiem i handmade'm.

Kontakt: ulankar@gmail.com

 

Weronika Dymińska

Tłumaczka artykułów portalu na język ukraiński.

Mieszka w Kijowie, brała udział w wydarzeniach na Euromajdanie. Studiuje germanistykę na Politechnice Kijowskiej, także skończyła kursy dziennikarskie na uniwersytecie i pisze reportaże dla studenckich czasopism. Jako tłumaczka współpracowała z różnymi mediami, obecnie tłumacze teksty portalu „Port Europa” dla czytelników z Ukrainy.

Interesuje się językami obcymi i kulturą europejskich krajów. Prowadzi zajęcia z języka niemieckiego oraz angielskiego. Lubi podróżować i przedstawiać turystom atrakcje Kijowa.

Kontakt: poemaloquenspictura@gmail.com

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto

Informacje o wydajności

Application afterLoad: 0.000 seconds, 0.30 MB
Application afterInitialise: 0.025 seconds, 1.41 MB
Application afterRoute: 0.029 seconds, 2.05 MB
Application afterDispatch: 0.056 seconds, 2.92 MB
Application afterRender: 0.211 seconds, 3.61 MB

Zużycie pamięci

3814600

Zapytań do bazy danych: 42

 1. SELECT *
    FROM pl_session
    WHERE session_id = 'm5blvkn4ohtqbfcqmabbhn12k2'
 2. DELETE
    FROM pl_session
    WHERE ( time < '1516788524' )
 3. SELECT *
    FROM pl_session
    WHERE session_id = 'm5blvkn4ohtqbfcqmabbhn12k2'
 4. INSERT INTO `pl_session` ( `session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest`,`client_id` )
    VALUES ( 'm5blvkn4ohtqbfcqmabbhn12k2','1516793924','','0','1','0' )
 5. SELECT *
    FROM pl_components
    WHERE parent = 0
 6. SELECT folder AS type, element AS name, params
    FROM pl_plugins
    WHERE published >= 1
    AND access <= 0
    ORDER BY ordering
 7. SELECT m.*, c.`option` AS component
    FROM pl_menu AS m
    LEFT JOIN pl_components AS c
    ON m.componentid = c.id
    WHERE m.published = 1
    ORDER BY m.sublevel, m.parent, m.ordering
 8. SELECT template
    FROM pl_templates_menu
    WHERE client_id = 0
    AND (menuid = 0 OR menuid = 1572)
    ORDER BY menuid DESC
    LIMIT 0, 1
 9. SELECT *
    FROM pl_jcomments_settings
 10. SELECT a.*, u.name AS author, u.usertype, cc.title AS category, s.title AS section, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug, g.name AS groups, s.published AS sec_pub, cc.published AS cat_pub, s.access AS sec_access, cc.access AS cat_access  , ROUND( v.rating_sum / v.rating_count ) AS rating, v.rating_count
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    LEFT JOIN pl_sections AS s
    ON s.id = cc.section
    AND s.scope = "content"
    LEFT JOIN pl_users AS u
    ON u.id = a.created_by
    LEFT JOIN pl_groups AS g
    ON a.access = g.id
    LEFT JOIN pl_content_rating AS v
    ON a.id = v.content_id
    WHERE a.id = 5133
    AND (  ( a.created_by = 0 )    OR  ( a.state = 1
    AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2018-01-24 11:38:44' )
    AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2018-01-24 11:38:44' )   )    OR  ( a.state = -1 )  )
 11. UPDATE pl_content
    SET hits = ( hits + 1 )
    WHERE id='5133'
 12. SELECT a.id, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.catid = 1082
    AND a.state = 1
    AND a.access <= 0
    AND ( a.state = 1 OR a.state = -1 )
    AND ( publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_up <= '2018-01-24 11:38:44' )
    AND ( publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_down >= '2018-01-24 11:38:44' )
    ORDER BY a.ordering
 13. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5133
 14. SELECT count(*)

    FROM pl_jcomments

    WHERE object_id = 5133

    AND object_group = 'com_content'

    AND published = 1
 15. SELECT id, title, module, position, content, showtitle, control, params
    FROM pl_modules AS m
    LEFT JOIN pl_modules_menu AS mm
    ON mm.moduleid = m.id
    WHERE m.published = 1
    AND m.access <= 0
    AND m.client_id = 0
    AND ( mm.menuid = 1572 OR mm.menuid = 0 )
    ORDER BY position, ordering
 16. SELECT parent, menutype, ordering
    FROM pl_menu
    WHERE id = 1572
    LIMIT 1
 17. SELECT parent, menutype, ordering
    FROM pl_menu
    WHERE id = 1532
    LIMIT 1
 18. SELECT count(*)
    FROM pl_menu AS m

    WHERE menutype='mainmenu'
    AND published='1'
    AND access <= '0'
    AND parent=0
    AND ordering < 13
 19. SELECT params
    FROM pl_modules
    WHERE `module`='mod_janews2'
 20. SELECT created
    FROM pl_content a
    ORDER BY created DESC
    LIMIT 1
 21. SELECT *, RAND() AS ordering
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1313
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 22. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 332
 23. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 332, '2018-01-24' )
 24. SELECT *, RAND() AS ordering
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1230
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 25. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 305
 26. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 305, '2018-01-24' )
 27. SELECT *, RAND() AS ordering
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1250
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 28. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 298
 29. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 298, '2018-01-24' )
 30. SELECT *, RAND() AS ordering
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1274
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 31. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 314
 32. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 314, '2018-01-24' )
 33. SELECT cc.id, cc.userid, cc.comment, cc.name, cc.username, cc.email, cc.date, cc.object_id, cc.object_group, '' AS avatar
   
    FROM pl_jcomments AS cc
   
    LEFT JOIN pl_content AS c
    ON c.id = cc.object_id
   
    WHERE cc.published = 1
     
    AND c.access <= '0'
     
    AND (c.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR c.publish_up <= '2018-01-24 11:38:44')
     
    AND (c.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR c.publish_down >= '2018-01-24 11:38:44')
     
    AND cc.object_group = 'com_content'
   
    ORDER BY cc.date DESC
   
    LIMIT 10
 34. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 1412
 35. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5095
 36. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5181
 37. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5687
 38. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5684
 39. SELECT a.*, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_content_frontpage AS f
    ON f.content_id = a.id
    INNER JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    INNER JOIN pl_sections AS s
    ON s.id = a.sectionid
    WHERE ( a.state = 1
    AND s.id > 0 )
    AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2018-01-24 11:38:44' )
    AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2018-01-24 11:38:44' )
    AND a.access <= 0
    AND cc.access <= 0
    AND s.access <= 0
    AND s.published = 1
    AND cc.published = 1
    ORDER BY a.hits DESC
    LIMIT 0, 9
 40. SELECT *
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1276
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 41. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 316
 42. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 316, '2018-01-24' )

Zapytań w trybie zgodności: 0

  Wczytane pliki języka

  Nieprzetłumaczone frazy - tryb diagnostyczny

  Brak

  Nieprzetłumaczone frazy - tryb projektanta

  Brak