Tuesday, Jan 23rd

Last update:03:26:50 AM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Przygotowujemy ranking posłów

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Już za niecały rok odbędą się wybory parlamentarne. Nasz portal konsekwentnie namawia do tego, by przy urnie wyborczej głosować na konkretnego kandydata, zamiast kierować się przynależnością partyjną. Nasz ranking, wzorem poprzednio stworzonych rankingów europosłów, ma za zadanie pomóc Państwu w podjęciu świadomej decyzji.

 

Ranking posłów i kandydatów będzie opierał się na zobiektywizowanych kryteriach. Nie bierzemy w nim pod uwagę przynależności partyjnej ani poglądów politycznych posła czy kandydata, a jedynie to, w jakim stopniu dany polityk przyczynił się do rozwiązania konkretnych problemów, o których pisze nasz portal. Mamy na myśli w szczególności:
1) Wprowadzenie pieszych przejść granicznych.
2) Niewłaściwa polityka informacyjna rządu (MSW, Kancelaria Premiera) i wojewodów w odniesieniu do zarządzania granicą państwową.
3) Problemy wizowe w polskich konsulatach na Ukrainie i Białorusi i kwestia wiz pięcioletnich, jako skutecznego sposobu na ich rozwiązanie
4) Zbyt wysokie koszty rozmów telefonicznych między Polską a Ukrainą i brak polsko-ukraińskiej umowy międzynarodowej, która doprowadziłaby do obniżenia stawek rozliczeń międzyoperatorskich (wzorem umowy polsko-rosyjskiej czy polsko-izraelskiej).
5) Brak lokalnych połączeń autobusowych i kolejowych między Polską a Słowacją czy między Polską a Litwą, wynikający z ograniczeń natury prawno-biurokratycznej i braku zachęt ze strony państwa i UE.

Dzięki dotychczasowej aktywności poselskiej (interpelacje, zapytania, oficjalne pisma i spotkania posła z osobami decyzyjnymi w danym ministerstwie czy urzędzie) większość tych spraw udało się posunąć do przodu i przynajmniej częściowo rozwiązać. Na przykład w odniesieniu do pieszych przejść, konkretnym sukcesem jest uchwalenie rok temu uchwały Zespołu ds. zagospodarowania granicy państwowej, która wskazuje, iż piesze przejścia graniczne mogą być budowane ze środków samorządów. Dla pełnego sukcesu, konieczne jest teraz skłonienie właściwych wojewodów, by zainicjowali oni rozmowy z samorządami na temat realizacji każdej inwestycji z osobna. Prawdopodobnie konieczna będzie tu osobista decyzja wiceministra Piotra Stachańczyka (podobnie jak to było w maju 2013 roku), a także zmiana polityki informacyjnej MSW i wojewodów w odniesieniu do spraw związanych z przejściami granicznymi. Dlatego nadal apelujemy do parlamentarzystów i pracowników biur poselskich o monitorowanie tego tematu i podejmowanie dalszych interwencji (może również w formie spotkania z wojewodą czy wiceministrem spraw wewnętrznych), tak aby tę sprawę
jeszcze w tej kadencji doprowadzić do ostatecznego, pozytywnego zakończenia, na co jest ogromna szansa.

Dziękujemy za wszystkie dotychczas podjęte interwencje, np. interpelacje poselskie. O każdej z nich staramy się na bieżąco informować naszych Czytelników, czy to na portalu, czy też na stronach naszych kampanii społecznych:
www.facebook.com/turystycznagranica - Piesze przejścia graniczne
www.facebook.com/wizypiecioletnie - Wizy pięcioletnie dla Ukraińców i Białorusinów
www.facebook.com/tanierozmowyprzelewy - Tanie rozmowy i proste przelewy z Ukrainą i Białorusią
www.facebook.com/polskaslowacja - "Polska - Słowacja", strona poświęcona m.in. poprawie dostępności komunikacyjnej polsko-słowackiego pogranicza

Dzięki temu nasi Czytelnicy mogą na bieżąco, w trakcie kadencji (a nie tylko w czasie kampanii wyborczej) wyrabiać sobie pogląd o tym, który z parlamentarzystów i ich współpracowników pracuje nad rozwiązaniem tych "przyziemnych" problemów dotyczących relacji polsko-ukraińskich czy polsko-słowackich, a kto wyłącznie udziela się w mediach.

Zwieńczeniem całego procesu będzie nasz ranking, nad którym już teraz pracujemy, gromadząc informację o dotychczas podjętych interwencjach każdego posła z osobna. Podstawowym kryterium oceny będą podjęte przez posła interpelacje, zapytania poselskie i pytania w sprawach bieżących w kwestiach przedstawionych powyżej, ale także innego rodzaju interwencje (często skuteczniejsze od interpelacji), o których zostaniemy poinformowani. Mam na myśli np. spotkania posła z osobą decyzyjną czy wystosowanie odpowiedniego pisma. W takich przypadkach namawiamy pracowników biur poselskich do umieszczania stosownej informacji o każdym takim spotkaniu czy interwencji na oficjalnej stronie internetowej parlamentarzysty, abyśmy mogli umieścić link do tej informacji na naszych profilach i uwzględnić ją w tworzonym rankingu.

Wzorem dla rankingu posłów będzie stworzony rok temu Ranking europosłów zaangażowanych w sprawy Partnerstwa Wschodniego (przypomnijmy: zwyciężyła w nim Elżbieta Łukacijewska, drugie miejsce zajęła Joanna Skrzydlewska), który był szeroko cytowany w mediach. Przed majowymi wyborami do Europarlamentu przygotowaliśmy też informację dla wyborców z każdego okręgu ze wskazaniem, który z kandydatów jest warty rekomendacji. Nasze zestawienie jest całkowicie apolityczne, tj. wskazywaliśmy równocześnie na kandydatów należących do różnych komitetów wyborczych. Wśród osób przez nas rekomendowanych byli więc kandydaci PO, PiS, SLD, Solidarnej Polski, PJN, Twojego Ruchu, Zielonych – i to jest żelazna zasada, której będziemy się trzymać i tym razem.

Dotychczasowa trzyletnia aktywność poselska daje podstawy do pewnych przypuszczeń, kto trafi do czołówki naszego rankingu, a kto z niej wypadnie, mimo tego, że na początku kadencji był aktywny. Ale przez najbliższe miesiące wiele się jeszcze może zmienić. Dlatego zachęcamy do aktywności w przedstawionych przez nas sprawach i do odnotowywania tego faktu na Państwa stronach internetowych.

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto

Informacje o wydajności

Application afterLoad: 0.001 seconds, 0.30 MB
Application afterInitialise: 0.020 seconds, 1.41 MB
Application afterRoute: 0.024 seconds, 2.05 MB
Application afterDispatch: 0.052 seconds, 2.90 MB
Application afterRender: 0.261 seconds, 3.58 MB

Zużycie pamięci

3790744

Zapytań do bazy danych: 42

 1. SELECT *
    FROM pl_session
    WHERE session_id = 'a4q07siacl8g21mqg9fvpb2l27'
 2. DELETE
    FROM pl_session
    WHERE ( time < '1516688408' )
 3. SELECT *
    FROM pl_session
    WHERE session_id = 'a4q07siacl8g21mqg9fvpb2l27'
 4. INSERT INTO `pl_session` ( `session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest`,`client_id` )
    VALUES ( 'a4q07siacl8g21mqg9fvpb2l27','1516693808','','0','1','0' )
 5. SELECT *
    FROM pl_components
    WHERE parent = 0
 6. SELECT folder AS type, element AS name, params
    FROM pl_plugins
    WHERE published >= 1
    AND access <= 0
    ORDER BY ordering
 7. SELECT m.*, c.`option` AS component
    FROM pl_menu AS m
    LEFT JOIN pl_components AS c
    ON m.componentid = c.id
    WHERE m.published = 1
    ORDER BY m.sublevel, m.parent, m.ordering
 8. SELECT template
    FROM pl_templates_menu
    WHERE client_id = 0
    AND (menuid = 0 OR menuid = 1823)
    ORDER BY menuid DESC
    LIMIT 0, 1
 9. SELECT *
    FROM pl_jcomments_settings
 10. SELECT a.*, u.name AS author, u.usertype, cc.title AS category, s.title AS section, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug, g.name AS groups, s.published AS sec_pub, cc.published AS cat_pub, s.access AS sec_access, cc.access AS cat_access  , ROUND( v.rating_sum / v.rating_count ) AS rating, v.rating_count
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    LEFT JOIN pl_sections AS s
    ON s.id = cc.section
    AND s.scope = "content"
    LEFT JOIN pl_users AS u
    ON u.id = a.created_by
    LEFT JOIN pl_groups AS g
    ON a.access = g.id
    LEFT JOIN pl_content_rating AS v
    ON a.id = v.content_id
    WHERE a.id = 5439
    AND (  ( a.created_by = 0 )    OR  ( a.state = 1
    AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2018-01-23 07:50:08' )
    AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2018-01-23 07:50:08' )   )    OR  ( a.state = -1 )  )
 11. UPDATE pl_content
    SET hits = ( hits + 1 )
    WHERE id='5439'
 12. SELECT a.id, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.catid = 1324
    AND a.state = 1
    AND a.access <= 0
    AND ( a.state = 1 OR a.state = -1 )
    AND ( publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_up <= '2018-01-23 07:50:08' )
    AND ( publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_down >= '2018-01-23 07:50:08' )
    ORDER BY a.ordering
 13. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5439
 14. SELECT count(*)

    FROM pl_jcomments

    WHERE object_id = 5439

    AND object_group = 'com_content'

    AND published = 1
 15. SELECT id, title, module, position, content, showtitle, control, params
    FROM pl_modules AS m
    LEFT JOIN pl_modules_menu AS mm
    ON mm.moduleid = m.id
    WHERE m.published = 1
    AND m.access <= 0
    AND m.client_id = 0
    AND ( mm.menuid = 1823 OR mm.menuid = 0 )
    ORDER BY position, ordering
 16. SELECT parent, menutype, ordering
    FROM pl_menu
    WHERE id = 1823
    LIMIT 1
 17. SELECT parent, menutype, ordering
    FROM pl_menu
    WHERE id = 1819
    LIMIT 1
 18. SELECT count(*)
    FROM pl_menu AS m

    WHERE menutype='mainmenu'
    AND published='1'
    AND access <= '0'
    AND parent=0
    AND ordering < 11
 19. SELECT params
    FROM pl_modules
    WHERE `module`='mod_janews2'
 20. SELECT created
    FROM pl_content a
    ORDER BY created DESC
    LIMIT 1
 21. SELECT *, RAND() AS ordering
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1313
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 22. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 328
 23. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 328, '2018-01-23' )
 24. SELECT *, RAND() AS ordering
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1230
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 25. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 100
 26. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 100, '2018-01-23' )
 27. SELECT *, RAND() AS ordering
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1250
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 28. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 295
 29. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 295, '2018-01-23' )
 30. SELECT *, RAND() AS ordering
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1274
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 31. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 326
 32. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 326, '2018-01-23' )
 33. SELECT cc.id, cc.userid, cc.comment, cc.name, cc.username, cc.email, cc.date, cc.object_id, cc.object_group, '' AS avatar
   
    FROM pl_jcomments AS cc
   
    LEFT JOIN pl_content AS c
    ON c.id = cc.object_id
   
    WHERE cc.published = 1
     
    AND c.access <= '0'
     
    AND (c.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR c.publish_up <= '2018-01-23 07:50:08')
     
    AND (c.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR c.publish_down >= '2018-01-23 07:50:08')
     
    AND cc.object_group = 'com_content'
   
    ORDER BY cc.date DESC
   
    LIMIT 10
 34. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 1412
 35. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5095
 36. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5181
 37. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5687
 38. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5684
 39. SELECT a.*, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_content_frontpage AS f
    ON f.content_id = a.id
    INNER JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    INNER JOIN pl_sections AS s
    ON s.id = a.sectionid
    WHERE ( a.state = 1
    AND s.id > 0 )
    AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2018-01-23 07:50:08' )
    AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2018-01-23 07:50:08' )
    AND a.access <= 0
    AND cc.access <= 0
    AND s.access <= 0
    AND s.published = 1
    AND cc.published = 1
    ORDER BY a.hits DESC
    LIMIT 0, 9
 40. SELECT *
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1276
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 41. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 316
 42. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 316, '2018-01-23' )

Zapytań w trybie zgodności: 0

  Wczytane pliki języka

  Nieprzetłumaczone frazy - tryb diagnostyczny

  Brak

  Nieprzetłumaczone frazy - tryb projektanta

  Brak