Tuesday, Jan 23rd

Last update:03:26:50 AM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Bezpłatny internetowy kurs języka czeskiego - WZNOWIENIE KURSU

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 26
SłabyŚwietny 

Jedną z charakterystycznych funkcjonalności naszego portalu są bezpłatne kursy internetowe języków środkowoeuropejskich, przeznaczone dla osób, które szybko chcą poznać podstawy języka naszych sąsiadów. Do tej pory uruchomiliśmy już darmowe e-kursy języka: ukraińskiego, słowackiego, białoruskiego, niemieckiego oraz rosyjskiego slangu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Czytelników, teraz przyszła pora na język CZESKI.

Kurs języka czeskiego ma podobną formę jak pozostałe nasze e-kursy. Jest nastawiony na poznanie tej części czeskiego słownictwa, która w języku czeskim jest odmienna niż w języku polskim i słowackim. Ponieważ nasz portal dużo uwagi poświęca SŁOWACJI i wśród naszych Czytelników dużą grupę stanowią osoby interesujące się właśnie tym krajem, nasz kurs języka czeskiego będzie nawiązywał do języka słowackiego – wytłumaczymy, na czym polegają najważniejsze różnice między czeskim i słowackim, powiemy sobie również trochę o wzajemnych relacjach czesko-słowackich jeśli chodzi o język. Mimo rozpadu Czechosłowacji, Czesi i Słowacy nadal wzajemnie rozumieją język sąsiada, chociaż najmłodsze pokolenie Czechów już w mniejszym stopniu rozumie język słowacki.

Zasady zapisu są zgodne z naszą polityką prywatności, a więc po uruchomieniu kursu zostaną Państwo automatycznie dopisani również do listy wysyłkowej newslettera naszego portalu. Zarówno z kursu, jak i z newslettera można będzie się w każdej chwili wypisać jednym kliknięciem – na końcu każdego maila jest link rezygnacji. Nie zbieramy danych osobowych, nie interesuje nas Państwa tożsamość, kurs jest rozsyłany automatycznie i anonimowo.

Kurs udostępniamy Państwu bezpłatnie, ale my ponosimy z tego tytułu koszty na obsługę systemu (abonament Implebot - systemu do wysyłki lekcji z niniejszego kursu, transfer danych itp.). Łącznie to kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Koszty te musimy sfinansować z reklam umieszczonych na naszej stronie, z mailingów reklamowych oraz ze środków uzyskanych ze sprzedaży naszych ebooków. Dlatego prosimy o zrozumienie i nie blokowanie reklam umieszczonych na naszej stronie, zwłaszcza że nie są one uciążliwe.

Na kurs można się zapisać za pośrednictwem tego formularza. Odpowiedź na zawarte w formularzu pytania nie jest obowiązkowa, ale pomoże nam doskonalić nasz portal.

Email
Skąd jesteś?
Skąd się dowiedziałeś o kursie?
Dlaczego chcesz się uczyć języka czeskiego?
Czy znasz język słowacki?
Zgadzam się z polityką prywatności

Więcej:

Lubisz nasz portal? Nie blokuj reklam!

Język czeski. Podręcznik do nauki słownictwa

Język słowacki. Podręcznik dla początkujących

Komentarze  

 
-1 #1 BielajaSabaka1996 2012-05-31 20:31
:D Jestem bardzo wdzięczna za ten kurs! Szkoła, do której się wybieram, podobno współpracuje z Czechami, więc jakaś znajomość języka się przyda :D
Cytować
 
 
+2 #2 Emi 2013-10-04 11:33
Niestety mnie kurs rozczarował, nie da się nauczyć czeskiego bez znaków czeskich, słownictwo ciekawie przygotowane, ale różnica w wymowie np s czy sz jest duża, a jak ktoś chc esię dobrze nauczyć -pisać wymawiać, to z tego kursu się nie nauczy. Trzeba by każde słowo sprawdzić ze słownikiem - bez sensu.
Cytować
 
 
+1 #3 Kuba 2013-10-04 11:57
Zachęcamy do zakupu ebooka:
http://wydaje.pl/e/jezyk-czeski-podrecznik-do-nauki-slownictwa
który jest uzupełnieniem tego kursu i w którym są oczywiście wszystkie znaki diakrytyczne.

Kurs jest bezpłatny i siłą rzeczy jest to tylko taka wersja demo, podstawa dla dalszej nauki z innych materiałów, o których w kursie wspominamy. Plus oczywiście trzeba jeździć do Czech, słuchać czeskiego radia on-line itp. Kurs jest pomyślany jako taka podstawa, która ułatwi dalszą naukę w ten sposób, a nie jako jedyną formę nauki.
Cytować
 
 
+3 #4 jubus 2013-10-04 17:25
Zgadzam się z Kubą. Twierdzenie, że języka da się nauczyć z książki czy nawet kursu multimedialnego , bez konktaktu z żywym językiem, to wyraz naiwności. Te kursy, faktycznie mają jedynie być wprowadzeniem. Mi język czeski do niczego nie jest potrzebny, chociaż kurs z ciekawości sprawdziłem, nie jest taki zły. Osobiście uważam, że lepiej jednak zacząć od słowackiego czy nawet ukraińskiego lub rosyjskiego, bo te języki są popularniejsze, bardziej przydatne, a im więcej zna się języków czy nawet słów w danej grupie językowej, tym lepiej. To jest właśnie ta trudność, w nauce czeskiego czy nawet słowackiego - zbytnie podobieństwo niektórych słów do polskich. Dużo łatwiej nauczyć się ukraińskiego oraz rosyjskiego, bo człowiek ma wrażenie, że to obce języki i musi bardziej się koncentrować na różnicach. W zasadzie, to ktoś, kto zna biegle polski, rosyjski i ukraiński, może nawet nie uczyć się słowackiego, bo to język będący "wypadową" 3 powyższych. Jest cała masa słów, które są w polskim, ale nie ma ich w innym, są w rosyjskim, ale nie ma ich w polskim, za to są w słowackim czy czeskim, itd. Kiedyś ludzie wcale nie uczyli się języków w tradycyjny sposób, a je znali, bo mieli kontakt i uczyli się ich w sposów naturalny, tak jak dziecko. Czeski czy słowacki można polecić więc osobom, które mieszkają na południu i mają częsty kontakt z tym językiem, osoby ze wschodu kraju, lepiej niech sobie darują, rosyjski i ukraiński, bardziej przydatne, a znajac te 2, właściwie zna się białoruski.
Cytować
 
 
+3 #5 JanoP 2013-10-10 08:37
Ako som sa dostal k (pasívnej) poľštine ja? Sčasti náhodou, sčasti zákonite - cez osobné hobby horolezectvo. Keďže Tatry sú súčasne slovenské i poľské, proste nebolo možné raz "naraziť" na poľštinu. A u mňa to bolo hneď na začiatok vcelku náročné, ale vôbec som sa nezľakol. Nenadarmo sa hovorí "láska hory prenáša". U mňa pritom šlo doslova o hory, aj keď nie doslova o prenášanie... Tou náhodou bolo, že sa mi dostala do rúk učebnica skalného lezenia W skale od Wacława Soneskeho (Almapress, 1990) a motiváciou, hybnou silou, ktorá dokáže zázraky, bolo bezhraničné očarenie skalami, svetom našich veľhôr, Tatrami. Proste som sa rozhodol s - k iným učebniciam horolezectva - pridať aj túto. A za niekoľko týždňov práce (driny) som si knihu preložil do slovenčiny. Pri tejto činnosti sa, samozrejme, neustále prehlboval a utužoval vzťah k poľštine. Dnes je pre mňa takmer samozrejmou súčasťou sledovať poľské stránky. Jediným obmedzením je istá množina slov, pre ktoré nenachádzam adekvátne preklady (slovníky).
Cytować
 
 
0 #6 Czytelnik 2014-02-05 23:16
Beznadzieja jakaś, próbuję się zarejestrować i dostaję informację, że podałem nieprawidłowy e-mail, a jest oczywiście dobry.
Cytować
 
 
+1 #7 A 2014-07-15 07:33
i jak to ma działać dostałam maila, potwierdziłam i nic :oops:
Cytować
 
 
0 #8 Michał 2016-04-25 18:26
Cytuję A:
i jak to ma działać dostałam maila, potwierdziłam i nic :oops:

Pewnie trzeba poczekać, ja tam nie wiem
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto

Informacje o wydajności

Application afterLoad: 0.001 seconds, 0.30 MB
Application afterInitialise: 0.027 seconds, 1.41 MB
Application afterRoute: 0.033 seconds, 2.05 MB
Application afterDispatch: 0.092 seconds, 2.96 MB
Application afterRender: 0.290 seconds, 3.64 MB

Zużycie pamięci

3853336

Zapytań do bazy danych: 42

 1. SELECT *
    FROM pl_session
    WHERE session_id = 'naqrh2bggv2vams1m4v3s43gi3'
 2. DELETE
    FROM pl_session
    WHERE ( time < '1516681568' )
 3. SELECT *
    FROM pl_session
    WHERE session_id = 'naqrh2bggv2vams1m4v3s43gi3'
 4. INSERT INTO `pl_session` ( `session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest`,`client_id` )
    VALUES ( 'naqrh2bggv2vams1m4v3s43gi3','1516686968','','0','1','0' )
 5. SELECT *
    FROM pl_components
    WHERE parent = 0
 6. SELECT folder AS type, element AS name, params
    FROM pl_plugins
    WHERE published >= 1
    AND access <= 0
    ORDER BY ordering
 7. SELECT m.*, c.`option` AS component
    FROM pl_menu AS m
    LEFT JOIN pl_components AS c
    ON m.componentid = c.id
    WHERE m.published = 1
    ORDER BY m.sublevel, m.parent, m.ordering
 8. SELECT template
    FROM pl_templates_menu
    WHERE client_id = 0
    AND (menuid = 0 OR menuid = 1768)
    ORDER BY menuid DESC
    LIMIT 0, 1
 9. SELECT *
    FROM pl_jcomments_settings
 10. SELECT a.*, u.name AS author, u.usertype, cc.title AS category, s.title AS section, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug, g.name AS groups, s.published AS sec_pub, cc.published AS cat_pub, s.access AS sec_access, cc.access AS cat_access  , ROUND( v.rating_sum / v.rating_count ) AS rating, v.rating_count
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    LEFT JOIN pl_sections AS s
    ON s.id = cc.section
    AND s.scope = "content"
    LEFT JOIN pl_users AS u
    ON u.id = a.created_by
    LEFT JOIN pl_groups AS g
    ON a.access = g.id
    LEFT JOIN pl_content_rating AS v
    ON a.id = v.content_id
    WHERE a.id = 5008
    AND (  ( a.created_by = 0 )    OR  ( a.state = 1
    AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2018-01-23 05:56:08' )
    AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2018-01-23 05:56:08' )   )    OR  ( a.state = -1 )  )
 11. UPDATE pl_content
    SET hits = ( hits + 1 )
    WHERE id='5008'
 12. SELECT a.id, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.catid = 1284
    AND a.state = 1
    AND a.access <= 0
    AND ( a.state = 1 OR a.state = -1 )
    AND ( publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_up <= '2018-01-23 05:56:08' )
    AND ( publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_down >= '2018-01-23 05:56:08' )
    ORDER BY a.ordering
 13. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5008
 14. SELECT count(*)

    FROM pl_jcomments

    WHERE object_id = 5008

    AND object_group = 'com_content'

    AND published = 1
 15. SELECT c.id, c.parent, c.object_id, c.object_group, c.userid, c.name, c.username, c.title, c.comment
  , c.email, c.homepage, c.date AS datetime, c.ip, c.published, c.checked_out, c.checked_out_time
  , c.isgood, c.ispoor
  , v.value AS voted
  , case when c.userid = 0 then 'guest' else REPLACE(lower(u.usertype), ' ', '-') end AS usertype

    FROM pl_jcomments AS c

    LEFT JOIN pl_jcomments_votes AS v
    ON c.id = v.commentid 
    AND v.userid = 0
    AND v.ip = '54.82.29.141'

    LEFT JOIN pl_users AS u
    ON c.userid = u.id

    WHERE c.object_id = 5008
    AND c.object_group = 'com_content'
    AND c.published = 1

    ORDER BY c.date ASC

    LIMIT 0, 100
 16. SELECT id, title, module, position, content, showtitle, control, params
    FROM pl_modules AS m
    LEFT JOIN pl_modules_menu AS mm
    ON mm.moduleid = m.id
    WHERE m.published = 1
    AND m.access <= 0
    AND m.client_id = 0
    AND ( mm.menuid = 1768 OR mm.menuid = 0 )
    ORDER BY position, ordering
 17. SELECT parent, menutype, ordering
    FROM pl_menu
    WHERE id = 1768
    LIMIT 1
 18. SELECT count(*)
    FROM pl_menu AS m

    WHERE menutype='polecamy'
    AND published='1'
    AND access <= '0'
    AND parent=0
    AND ordering < 25
 19. SELECT params
    FROM pl_modules
    WHERE `module`='mod_janews2'
 20. SELECT created
    FROM pl_content a
    ORDER BY created DESC
    LIMIT 1
 21. SELECT *, RAND() AS ordering
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1313
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 22. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 328
 23. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 328, '2018-01-23' )
 24. SELECT *, RAND() AS ordering
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1230
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 25. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 100
 26. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 100, '2018-01-23' )
 27. SELECT *, RAND() AS ordering
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1250
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 28. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 298
 29. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 298, '2018-01-23' )
 30. SELECT *, RAND() AS ordering
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1274
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 31. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 326
 32. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 326, '2018-01-23' )
 33. SELECT cc.id, cc.userid, cc.comment, cc.name, cc.username, cc.email, cc.date, cc.object_id, cc.object_group, '' AS avatar
   
    FROM pl_jcomments AS cc
   
    LEFT JOIN pl_content AS c
    ON c.id = cc.object_id
   
    WHERE cc.published = 1
     
    AND c.access <= '0'
     
    AND (c.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR c.publish_up <= '2018-01-23 05:56:08')
     
    AND (c.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR c.publish_down >= '2018-01-23 05:56:08')
     
    AND cc.object_group = 'com_content'
   
    ORDER BY cc.date DESC
   
    LIMIT 10
 34. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 1412
 35. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5095
 36. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5181
 37. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5687
 38. SELECT a.id, a.sectionid, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    WHERE a.id = 5684
 39. SELECT a.*, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM pl_content AS a
    LEFT JOIN pl_content_frontpage AS f
    ON f.content_id = a.id
    INNER JOIN pl_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    INNER JOIN pl_sections AS s
    ON s.id = a.sectionid
    WHERE ( a.state = 1
    AND s.id > 0 )
    AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2018-01-23 05:56:08' )
    AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2018-01-23 05:56:08' )
    AND a.access <= 0
    AND cc.access <= 0
    AND s.access <= 0
    AND s.published = 1
    AND cc.published = 1
    ORDER BY a.hits DESC
    LIMIT 0, 9
 40. SELECT *
    FROM pl_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 20
    AND catid = 1276
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 41. UPDATE pl_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 316
 42. INSERT INTO pl_bannertrack ( track_type, banner_id, track_date )
    VALUES ( 1, 316, '2018-01-23' )

Zapytań w trybie zgodności: 0

  Wczytane pliki języka

  Nieprzetłumaczone frazy - tryb diagnostyczny

  Brak

  Nieprzetłumaczone frazy - tryb projektanta

  Brak